Kupujemy dobry smartwatch

Jeśli myślisz właśnie o zakupie smartwatcha, ale zastanawiasz się, czy jest to dobry pomysł, to ten tekst jest dla Ciebie. Podpowiemy w nim, czym charakteryzuje się dobry smartwatch, na co zwracać uwagę wybierając model dla siebie, oraz odpowiemy czy dobry smart zegarek musi być drogi?. Zapraszamy do lektury.

Czym charakteryzują się najlepsze smartwatche?

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, który łączy się z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth, potrafi ułatwić nam codzienne życie. Dobry smartwatch to taki, który jest nie tylko ładny, ale także funkcjonalny i praktyczny. Najlepsze smartwatche mają do zaoferowania:

– jasny i czytelny ekran dotykowy, który pozwoli łatwo odczytać informacje na wyświetlaczu zegarka, nawet w słońcu. Ekran powinien być odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Smartwatch powinien dawać możliwość regulacji jasności i kontrastu ekranu, a także zmiany tarczy zegarka według własnego gustu.
– wysoką jakość wykonania i trwałość, która zapewni komfort noszenia i niezawodność działania. Najlepsze smartwatche są wykonywane z solidnych i lekkich materiałów, takich jak stal nierdzewna, tytan, aluminium, polimer wzmocniony włóknem szklanym. Dodatkowo smart zegarek powinien być też wodoodporny i pyłoszczelny, aby można go było nosić bez obaw np. na deszczu, a nawet podczas mycia rąk.
– szeroki zakres funkcji – które sprawią, że smartwatch stanie się naszym osobistym asystentem, trenerem, odtwarzaczem muzyki, monitorem snu, licznikiem kalorii itd.

Sprawdzamy ranking smartwatchy – na co zwracać uwagę wybierając model dla siebie?

Oferta smartwatchy jest na tyle szeroka, że wybór jednego modelu nie jest łatwą sprawą. Pomocne w tym mogą być rankingi, które pozwalają uszeregować modele według interesujących nas kryteriów. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo czasu. Na co zatem zwracać uwagę podczas jego wyboru?

 • kompatybilność z naszym smartfonem – kwestia pozornie oczywista, ale czy na pewno? Nie każdy smartwatch będzie współpracował z każdym smartfonem, dlatego należy sprawdzić, czy smartwatch jest kompatybilny z systemem operacyjnym i wersją oprogramowania naszego telefonu. Najpopularniejsze systemy operacyjne dla smartwatchy to:
  – Wear OS (dla smartfonów z Androidem),
  – WatchOS (dla smartfonów z iOS),
  – Tizen (dla smartfonów Samsunga).
  – dedykowane rozwiązanie dla poszczególnych producentów. Np. Huawei Watch i Smartwatch Xiaomi działają na HarmonyOS oraz MIUI.
 • rozmiar i kształt smartwatcha – który powinien pasować do naszego nadgarstka i stylu ubierania. Nie każdy smartwatch będzie równie dobrze wyglądał, dlatego warto poświęcić chwilę i sprawdzić, czy bardziej pasuje nam tarcza okrągła, kwadratowa czy prostokątna. Warto też sprawdzić, czy istnieje możliwość wymiany paska, co pozwoli na dostosowanie go do naszego gustu. Wbrew pozorom, nie tylko najlepsze marki smartwatchy dają taką możliwość.
 • funkcje, z których często korzystamy. – wyróżniamy funkcje komunikacyjne np. odbieranie telefonu z poziomu zegarka, możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, zdrowotne np. precyzyjny pomiar tętna, ocena jakości snu oraz sportowe, czyli monitorowanie aktywności fizycznej np. licznik przebiegniętych km itd.
 • czas pracy na baterii – analogicznie jak w przypadku smartfonów, czas pracy na jednym ładowaniu jest jednym z kluczowych kryteriów wyboru inteligentnego zegarka. Idealnie, jeśli bateria wytrzyma 2-3 dni. Ostateczny czas działania zegarka zależy jednak w dużej mierze od tego jak z niego korzystamy.

Czy uniwersalny smartwatch musi być drogi?

Cena smartwatcha to niejako osobne kryterium. Wpływ na nią mają takie czynniki jak marka, model, jakość, ilość funkcji czy moda. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dobry smartwatch musi być drogi, ponieważ wszystko zależy od naszych oczekiwań, potrzeb i możliwości finansowych. Możemy znaleźć przyzwoite smartwatche od 150-200 zł do 1500 zł i więcej, jeśli chodzi o topowe, najlepsze smartwatche w swojej kategorii. Nie zawsze jednak cena jest miarą jakości i wartości zegarka.

Podsumowanie

Kupno dobrego smartwatcha nie jest takie trudne, jeśli wiemy, na co zwracać uwagę i co jest dla nas ważne. Dobry inteligentny zegarek to taki, który jest ładny, ale przede wszystkim odpowiada na nasze potrzeby. Czytelny ekran dotykowy, wysoka jakość wykonania, trwałość, szeroki zakres funkcji, kompatybilność z naszym smartfonem to cechy kluczowe. Do tego liczą się rozmiar i kształt, długi czas pracy na baterii i przystępna cena. Chcąc kupić najlepszy smartwatch dla swoich potrzeb, warto zaglądać do rankingów, gdzie znajdziemy wiele propozycji popularnych modeli. Ustalając wybrane kryteria, łatwiej będzie znaleźć odpowiedni model. Tym samym oszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze, gdyż dowiemy się, gdzie można kupić wybrany model w dobrej cenie.

[ Artykuł sponsorowany ]

Written by

HouseHub

31 Posts

Staram się dostarczać informacje o nowościach oraz recenzje dotyczące smart urządzeń do nowoczesnego domu.
View all posts
Subskrypcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze