Nawilżacz powietrza Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Przeważnie nie przepadam za urządzeniami tego typu ponieważ należy o nie dbać i dość często kontrolować. Dolewać wody, regularnie czyścić tak aby nie wdychać zanieczyszczonego powietrza. Czasami inwestycja w nawilżacz jest jednak konieczna jeśli powietrze w domu jest zbyt wysuszone, a odczuwamy to poprzez suchość w gardle, kaszel, pękanie skóry, mamy wysuszone i zmęczone oczy. U mnie problem wywołało działanie rekuperacji w połączeniu z okresem grzewczym. Rekuperator odpowiada za wymianę powietrza w całym domu, ale przy tym niesyte trochę je też osusza.

Mój pierwszy zakup nawilżacza padł na Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier. Nie było to jednak idealny strzał ponieważ po trzech miesiącach wymieniłem go na Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2. Do decyzji o nowym zakupie przyczynił się większy zbiornik, plotki o rzadszym czyszczeniu, inna konstrukcja pojemnika na wodę oraz odmienny sposób działania – ewaporacyjny (najlepszy możliwy wybór). Nawilżacz Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier ma kompletnie inną budowę i jest znacznie trudniejszy do czyszczenia. Mam tutaj na myśli trudność w dotarciu do zabrudzonych elementów. W ruch szły patyczki kosmetyczne i sporo czasu traciłem na próbę doczyszczenia zakamarków.

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Wydajność nawilżania to 260ml/h co daje o 20ml/h lepszy wynik od swojego poprzednika Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 1. Kolejna różnica to ekran ulokowany na frontowej części obudowy. Pokazuje obecny stan wilgotności, poziom wody oraz tryb w jakim działa urządzenie (auto, 1, 2 lub 3). Zbiornik na wodę mieści w sobie 4L. Do jego napełniania używa się po prostu wody z kranu. W moim przypadku jego pełne opróżnienie następuje w mniej więcej 2 dni przy ustawieniu na Auto i 60% nawilżenia. Głośność urządzenia to około 34dB. Pobiera 2.6W do 5W w zależności od trybu w którym działa.

Najważniejsza różnica między Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2, a poprzednikiem czyli wersją 1 poza wyświetlaczem to podłączenie. Z racji tego, że sprzęt działa wypełniony wodą opcja zasilacza podpinanego do kontaktu i kabla 12V jest znacznie lepszy rozwiązaniem. Model pierwszy jest niestety podłączany kablem 230V. Kolejne trzy punkty na tablicy wyników następcy lądują za zastosowany antybakteryjny i antywirusowy plastik dla talerzy i zbiornika.

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Tryb osuszania służy do wysuszenia talerzy i zbiornika w celu ich późniejszego łatwiejszego czyszczenia gdy skończy się woda. Dla mnie nie ma to jednak większego znaczenia więc zostawiłem go w pozycji wyłączonej.

Czyszczenie nawilżacza powietrza Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Można je podzielić na dwa punkty:

  • Wstępne czyszczenie
    To jakie powietrze leci z nawilżacza sprawdzam codzienne. Co trzy dni przeprowadzam szybkie i proste czyszczenie urządzenia. Zdejmuję górną część i zbiornik wraz z tarczami zanoszę pod prysznic lub obywam w zlewozmywaku. Tarcze dokładnie przepłukuje silnym strumieniem wody. Zbiornik kilka razy przemywam i ścieram suchym papierem powstały na dnie oraz bokach śliski osad. Wstępne czyszczenie zajmuje mi około 4-5 minut.
  • Dokładne czyszczenie
    Tarcze rozkładam na pojedyncze części i wstawiam do zmywarki (niska temp.). Zbiornik starannie myję po czym kilkukrotnie przepłukuję. Proces rozkładania i składania talerzy jest irytujący, ale można do niego przywyknąć. Dokładne czyszczenie wykonuję 2-3 razy w miesiącu. Zajmuje mi około 15 minut nie licząc oczywiście pracy zmywarki. Bez jej wykorzystania przemywanie każdej tarczy musiałbym wykonać ręcznie, a wtedy zadowolenie z nawilżacza zostałoby przykryte irytacją wywołaną jego wymaganiami.

Written by

HouseHub

43 Posts

Staram się dostarczać informacje o nowościach oraz recenzje dotyczące smart urządzeń do nowoczesnego domu.
View all posts
Subskrypcja
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej ocenione
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
łukasz
łukasz
3 lat temu

Cześć. w jakiej temp myjesz talerze? w mojej zmywarce najniższą temp. jest 45 stopni, mycie szybie 30 min.

Robert
Robert
3 lat temu

Jaki program w zmywarce?

Oka
Oka
3 lat temu

A czy myjąc w zmywarce używasz kostki do naczyń czy puszczasz ja na pusto by strumienie i temp zrobiła swoje?

mateusz
mateusz
2 lat temu

Myślisz że do tego nawilżacza można dodawać olejki eteryczne? W sumie to tylko plastikowe talerze więc żaden filtr się nie zapcha a nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Last edited 2 lat temu by mateusz
Maciej
2 lat temu

Hej, a jak czyścisz ta „rynienkę” z tyłu, która podaje poziom wody w zbiorniku? Ostatnio pare razy się wyłączał, mówiąc, że zbiornik pusty, a było duzo wody. Po umyciu, zaczął działać poprawnie, ale mam wrazenie, ze osadu z tej rynienki nie umyłem.

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Hej, jak czyściciel wodniczek obrotowy ten czarny u góry pokrywy. U mnie mimo oczyszcza stojącego obok i tak na nim pełno brudu.

Afa
Afa
1 rok temu
Odpowiedź na  HouseHub

Bez jaj, chyba rok:( to jest dramat

Agata
Agata
2 lat temu

Cześć Skąd masz polską wersję aplikacji do SmartMi Evaporative Humidifier 2? Ja mam angielską i nie mam możliwości ustawienia pożądanej wilgotności.

Damian
Damian
2 lat temu

A czy odkamieniacie dyski? Ja mam wrażenie, że u mnie się tego kamienia już trochę zebrało.