Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2

Jeden z moich wentylatorów SmartMi uległ uszkodzeniu. Jakaś cześć elektroniki znajdująca się w podstawie stojaka zaczęła regularnie buczeć gdy tylko sprzęt był podpięty do prądu. Przypominało mi to dźwięk dochodzący ze starego uszkodzonego zasilacza od monitora w którym z tego co pamiętam wymieniana była cewka? Pamięć mam jednak mocno zawodną. Zdecydowałem się na odłożenie wentylatora na bok/próbę naprawy i zakup nowego. Wybór padł na Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 z racji tego – że było po prostu dostępny w polskich sklepach i jest podobny do dwóch wentylatorów które już posiadam.

Wentylator Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 vs Xiaomi SmartMi Fan 2

Jak się okazało po zakupie – myliłem się i urządzenia wizualnie znacząco się od siebie różnią. Wentylator od SmartMi ma 20W mocy, srebrny słupek, około 95cm wysokości, wersja Xiaomi 15W, biały słupek i około 100,5cm wysokości. Różnice widoczne są również w projekcie tarczy wentylatora. W SmartMi jest płaska natomiast w Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 wypukła. Rozbieżności występują także w odcieniu koloru białego. Urządzenie od SmartMi jest jaśniejsze (bielsze) natomiast jego konkurent w tym zestawieniu ma plastiki koloru białego delikatnie wpadającego w beż. Nie zrozumcie mnie źle – to nie jest tak, że Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 jest żółty. Wszystko jest ok dopóki nie postawi się dwóch wentylatorów blisko siebie. 😉

Podsumowując wszystkie widoczne na ten moment różnice w mojej ocenie Xiaomi SmartMi Fan 2 to urządzenie po prostu ładniejsze / milsze dla oka.

Rozbieżności w głośności, czy samej pracy na ten moment nie widzę. Po dodaniu sprzętu do Mi-Home okno aplikacji wentylatora jest nieco inne – ma jednak identyczne funkcje i możliwości konfiguracji. To co mocno wyróżnia sprzęt Xiaomi to możliwość jego rozłożenia i skrócenia / obniżenia. Z wentylatora podłogowego o wysokości jednego metra jesteśmy w stanie po rozłożeniu uzyskać wentylator biurkowy. Dla części osób będzie to na pewno ważna funkcjonalność.

Ostatni punkt wycieczki. Czy żałuję zakupu? Nie. Mam jednak do kupienia jeszcze jeden wentylator który zamierzam ulokować w pokoju dziecka i tutaj wybór padnie już na Xiaomi SmartMi Fan 2 który uważam za produkt lepiej przemyślany.

Written by

HouseHub

40 Posts

Staram się dostarczać informacje o nowościach oraz recenzje dotyczące smart urządzeń do nowoczesnego domu.
View all posts
Subskrypcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze